Sony Xperia 1 VI fiyatıyla sürprize hazırlanıyor, selefinden ucuz olacak

Yakında piyasaya sürülmesi beklenen Sony Xperia 1 VI, Tayvan’da selefinden daha uygun bir fiyata sahip olabilir. SumahoDigest’ten alınan bilgilere göre, Weibo’da bir kullanıcının paylaştığı bilgiye göre, Sony Xperia 1 VI’nın Tayvan’da satış fiyatı 39,990 Tayvan Doları olacak, bu da yaklaşık olarak 1,227 ABD Dolarına denk geliyor. Bu durum, önceki model Sony Xperia 1 V‘in başlangıç fiyatı olan 41,990 Tayvan Dolarına kıyasla yaklaşık %5’lik bir düşüş anlamına geliyor.

Sony’nin yeni amiral gemisi modeli olan Xperia 1 VI, diğer pazarlarda da benzer bir fiyat düşüşü yaşayabilir, ancak bu cihaz yine de premium bir ürün olarak konumlandırılıyor.

Sony Xperia 1 VI fiyatıyla sürprize hazırlanıyor, selefinden ucuz olacak

Önceki model Xperia 1 V, Amerika Birleşik Devletleri’nde 1,399 ABD Doları ve Birleşik Krallık’ta 1,299 Sterlin fiyat etiketiyle satışa sunulmuştu. Xperia 1 VI’nın 17 Mayıs’ta Japonya’da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Yeni modelin ekran boyut oranı, önceki modelde bulunan 21:9 yerine 19.5:9 olarak belirtiliyor. Ayrıca, ekran çözünürlüğü 4K’dan 2K’ya düşürülmüş gibi görünüyor. Kamera kurulumu konusunda ise bazı belirsizlikler mevcut. Başlangıçta, Xperia 1 VI’nın tüm lenslerde 48 MP Exmor T sensörlü üçlü bir kamera kurulumuna sahip olacağı iddia edilmişti. Ancak, daha yeni bir rapor bu bilgiyi çelişiyor ve ana kameranın 48 MP, ultra geniş açılı kameranın 12 MP ve telefoto kameranın da 12 MP olacağını öne sürüyor. Sadece ana kamerada Exmor T sensörünün kullanılacağı belirtiliyor. Bu kamera konfigürasyonu, mevcut Xperia 1 V modelini andırıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir